Jak zmniejszyć ryzyko chorób naczyń i serca- zdrowy tryb życia i produkty prozdrowotne

Choroby naczyń krwionośnych i serca stają się coraz bardziej powszechne. Związane jest to ze sposobem życia. Nieustanny pośpiech, stres, złe odżywianie i mała aktywność fizyczna- wszystko to powoduje, że dotykają nas różnego rodzaju problemy zdrowotne. Choroby związane z nieprawidłową pracą serca oraz przepływem krwi są bardzo niebezpieczne, co widać chociażby po tym, że każdego dnia na całym świecie mnóstwo ludzi umiera na zawał serca. Zdrowy tryb życia pozwoli zredukować prawdopodobieństwo zachorowania, jednak wymaga to dość dużych zmian. Niemniej jednak warto się poświecić, szczególnie jeśli skłonności genetyczne sprawiają, że jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka. Istnieje wiele produktów prozdrowotnych, mających zastosowanie w profilaktyce chorób serca, które zdobyły w ostatnim czasie dużą popularność. Wprowadzenie ich do naszej diety pomoże zapobiegać przypadłościom i poprawi ogólne zdrowie. Najpierw jednak warto wyeliminować wszystko to, co jest szkodliwe dla naszego organizmu.

Największe szkody w naszym organizmie powodują wszelkie używki. Aktualnie uzależnieniami są nie tylko papierosy, alkohol i narkotyki- do ich grona dołączyły fast foody. Może to brzmieć dziwnie, w końcu to tylko jedzenie, ale faktem jest, że im częściej je spożywamy, tym trudniej z niego zrezygnować. Każda z używek destrukcyjnie wpływa na ciało i na umysł. Pierwszą z nich są papierosy. Listę szkód, jakie niosą nie sposób wymienić, ale są to między innymi zaburzenia płodności, nowotwory, nadciśnienie, miażdżyca. Podobnie wyniszcza organizm alkohol, z tym że jego działanie powoduje przede wszystkim obumieranie komórek nerwowych, natomiast o szkodliwości narkotyków nie trzeba wspominać. Fast foody są niezwykle niebezpieczne dla naszego serca. Nie posiadają żadnych wartości odżywczych, ociekają natomiast tłuszczem, który zapycha zaczynia krwionośne, co przerodzić się może w miażdżycę. Naszym pierwszym krokiem powinna być eliminacja tych wszystkich szkodliwych używek, a dzięki temu nasze ciało będzie mogło oczyścić się ze złogów toksyn.

W usprawnieniu działania serca i naczyń krwionośnych z pewnością pomoże choćby minimalna aktywność fizyczna. Wzmacnia ona wytrzymałość serca i powoduje sprawniejszy przepływ krwi, dotleniając organizm. Wystarczy kilkanaście minut spaceru czy gimnastyki w ciągu dnia, a po jakimś czasie zobaczymy poprawę zdrowia.

Głównym winowajcą w chorobach serca i naczyń jest zła dieta. Na szczęście coraz większa liczba osób zaczyna żyć świadomie i dbać o to, co zjada, jednak wciąż jest to zbyt mały odsetek społeczeństwa. Często jemy w pośpiechu, nie zwracamy uwagi na to, co mamy na talerzu, nie spożywamy należytych ilości składników odżywczych. Wszystko to odbija się na naszym zdrowiu. Tłuste jedzenie zmniejsza drożność naczyń krwionośnych, przepływ krwi i tlenu jest zaburzony, a to prowadzić może do zawału serca. Poza tym nie staramy się w żaden sposób wzmacniać żył i tętnic- spożywamy zbyt mało witamin i różnego rodzaju pierwiastków. Za prawidłową pracę serca odpowiadają witaminy z grupy B, potas, sód, wapń, selen, magnez i krzem. Szczególnie ważne jest jedzenie produktów, które je zawierają przez osoby około pięćdziesiątego roku życia, a także przez te, które do chorób z tego zakresu mają skłonności genetyczne. W związku z tym konieczne jest spożywanie owoców i warzyw, a także mięsa i pełnowartościowego pieczywa. Gotowe dania, zawierające mnóstwo soli, która powoduje nadciśnienie, nie są najlepszym pomysłem na posiłek. Powinniśmy je przygotowywać sami, używając przy tym jak najmniejszych ilości soli oraz cukru.

Nie wszystkie niedobory w organizmie jesteśmy w stanie uzupełnić samymi posiłkami, dlatego warto sięgnąć po suplementy diety. Naturalne preparaty, które znajdziemy w ofercie sklepu MUSCLE ZONE, znakomicie wesprą nasze zdrowie. Ważna jest suplementacja witamin i minerałów, by wyeliminować wspomniane niedobry. W kapsułkach zamknięte są należyte dzienne dawki tych składników, dlatego nie musimy martwić się, że czegoś będzie nam brakować. Produkty prozdrowotne, których szeroką gamę posiada firma MUSCLE ZONE, stosowane systematycznie uregulują ciśnienie krwi i zmniejszą ryzyko zawału serca, pomagając eliminację miażdżycy. Właściwości takie posiadają preparaty z kwasem omega-3 i niacyną. Do produktów prozdrowotnych, wspomagających układ krążenia, należy również wyciąg z czosnku, szczególnie jego skoncentrowana dawka. Warto skorzystać też z dobroczynności soku ze szpinaku, wspierającego procesy krwiotwórcze i regulującego ciśnienie krwi. Nerwy w sytuacjach kryzysowych, gdy istnieje obawa przed zatrzymaniem akcji serca, ukoi L-Teainina, obniżająca częstotliwość skurczów serca. Połączenie żywności funkcjonalnej i suplementów zawierających witaminy i minerały wraz ze zdrowym trybem życia, opartym na zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej, pozwoli zapomnieć o problemach z sercem, na dłużej zachowując naszą młodość i witalność.