Tłuszcze- czy warto ich unikać?

Dbając o zdrowie i o sylwetkę często eliminujemy z naszej diety wiele pokarmów. Winą za wszelkie zło obarczamy spożywany tłuszcz, przez co w trakcie odchudzania staramy się unikać go jak ognia. Podobnie jest w chorobach naczyń krwionośnych- zwykło się wtedy omijać tłuszcz szerokim łukiem, bo w końcu przyczynia się do tworzenia złogów złego cholesterolu. Czasem jednak zbyt pochopnie oceniamy ten składnik, wrzucamy wszystkie tłuszcze do jednego worka, nie zdając sobie sprawy, że nie każdy jest taki sam. Jest wiele zamienników tradycyjnych olejów do smażenia, które doskonale podkreślą walory smakowe każdej potrawy, a dodatkowo korzystnie wpłyną na funkcjonowanie organizmu. Wydaje Ci się, że tłuszcz nie posiada żadnych właściwości odżywczych? Nic bardziej mylnego! Wystarczy sięgnąć po odpowiedni produkt, by przekonać się o jego zdrowotności.

Rynek żywności podbijają produkty prozdrowotne. Są one niezwykle popularne, głównie dlatego, że w zwykłym pożywieniu jest coraz mniej wartości odżywczych, a ich miejsce zajmuje chemia i puste kalorie. Każdy, kto jest świadomy swojego zdrowia i potrzeb organizmu wie, że konieczne jest, aby dostarczać mu białek, węglowodanów i tłuszczów. Nie jest to żadna nowość, a szczególnie wiedzą o tym sportowcy, którzy obliczają wartości wszystkich składników, by ich dieta była zbilansowana. Nie musimy oczywiście chodzić z kalkulatorem, by rozbijać na czynniki pierwsze i liczyć dokładnie wszystko, co zjedliśmy. Ważne jest, byśmy po prostu zadbali o to, żeby nie zabrakło w naszych codziennych posiłkach wszystkich składników, w tym kwasów tłuszczowych, ponieważ to dzięki nim możliwe jest przyswajanie witamin A, D, E oraz K. Jakie są więc te właściwe tłuszcze, które powinny znaleźć się w naszej diecie? Są to tłuszcze nienasycone, roślinne. Istnieje wiele ich rodzajów, a każdy z nich posiada inne właściwości. O dziwo, nie wszystkie tłuszcze nasycone są złe. Olej kokosowy, dostępny w różnych wariantach na stronie internetowej sklepu MUSCLE ZONE, jest właśnie jednym z tych dobrych tłuszczów nasyconych, posiada mnóstwo właściwości zdrowotnych i jest aktualnie jednym z najbardziej cenionych olejów w kuchni, choć posiada także dobroczynne działanie w kosmetyce. Ma on właściwości antywirusowe oraz antybakteryjne. Olej ten podnosi również poziom dobrego cholesterolu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ bierze udział w produkcji niektórych hormonów, w tym płciowych oraz wspomaga trawienie tłuszczów. Poza tym olej kokosowy doskonale wspomaga pracę mózgu, a nawet obniża ryzyko zachorowania na Alzheimera. Posiada on właściwość, która spodoba się osobom odchudzającym się- hamuje uczucie głodu i redukuje apetyt, dzięki czemu pomaga w walce ze zgubnym podjadaniem między posiłkami. Dodatkowo jego atutem jest szybka zamiana na energię, w wyniku czego nie odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej. Olej kokosowy dostępny w sklepie MUSCLE ZONE jest nierafinowany, co oznacza, że posiada więcej właściwości zdrowotnych oraz charakteryzuje go specyficzny, przyjemny smak. Może być wykorzystywany do smażenia, gdyż dobrze znosi wysokie temperatury.

Produktem bogatym w tłuszcze nienasycone, czyli te niezbędne w diecie, jest masło orzechowe, które znajduje się w ofercie sklepu MUSCLE ZONE. Zapewne większości osób kojarzyło się ono zawsze z pustymi kaloriami, tyciem i zapychaniem naczyń krwionośnych, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Masło orzechowe wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych. Zawiera ono cenne witaminy, takie jak A, E oraz witaminy z grupy B, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz właściwe tempo przemiany materii. W maśle orzechowym znajdziemy również niacynę, odpowiadającą za pracę przewodu pokarmowego i układu nerwowego, a także magnez i potas, dlatego masło to jest doskonałym uzupełnieniem każdej diety, szczególnie wegetariańskiej. Podobne właściwości posiada masło arachidowe i migdałowe. Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli nam zapewnić sobie należytą dzienną dawkę zdrowych kwasów tłuszczowych jest ich suplementacja. Naturalne produkty, które oferuje firma MUSCLE ZONE, w pełni zaspokoją zapotrzebowanie organizmu na tłuszcze, niosąc przy tym wiele korzyści.

 

Wybór zdrowych tłuszczów jest naprawdę szeroki i to od nas zależy, na które z nich postawimy, mając na uwadze właściwości zdrowotne oraz walory smakowe. Tego typu produkty prozdrowotne pomogą nam utrzymać zbilansowaną dietę i uzupełnić ją. Są one jak najbardziej wskazane nawet na dietach odchudzających oraz tych chroniących nasze serce i naczynia krwionośne. Ich spożywanie niesie ze sobą mnóstwo pozytywów. Zdrowe tłuszcze, chociażby te nienasycone, stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych olejów, które odkładają się w postaci złogów cholesterolu oraz tkanki tłuszczowej.